Leszno24.pl

Zrób porządek, a pomożesz środowisku, a przy okazji leszczyńskiej „trzynastce” zdobyć punkty

Szkoła Podstawowa numer 13 w Lesznie prowadzi zbiórkę elektrośmieci. Tym samym uczestniczy w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci”, który jest prowadzony od roku 2013 z inicjatywy ElektroEko. Akcja jest oparta o bezpłatne materiały edukacyjne dostarczane do placówek oświatowych oraz do nauczania zdalnego i w wersji on-line. To również warsztaty, eventy ekologiczne i happeningi. Placówki oświatowe mogą być również wyposażane w nowoczesne pomoce i wyposażenie sal.

Leszczyńska szkoła w ogólnopolskim programie uczestniczy po raz szósty. Za każdym razem zbiera od pół do ponad tony elektrośmieci. Główny cel jaki przyświeca nauczycielom i uczniom zaangażowanym w akcję, to dbanie o środowisko. Inicjatorom działań zależy, by śmieci trafiły w miejsce, gdzie zostaną poddane właściwemu recyklingowi.

Elektrośmieci należy zostawiać w małej rotundzie (przy wejściu na boisko szkolne – większe odpady można pozostawić przy ścianie, a mniejsze umieścić w przeznaczonym do tego kartonie). Zbiórka trwa do 9 października.