ElektroEko w gronie Gazel Biznesu 2022

Nasza firma uzyskała prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu 2022 od dziennika „Puls Biznesu”, czym dołącza do elitarnego grona firm z sektora MŚP, które nie tylko rozwijają się dynamicznie, ale również działają transparentnie.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych. Obecność w zestawieniu oznacza, że należymy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwijamy, ale jesteśmy także transparentni.

Od początku powstania naszej organizacji przyświecały nam takie wartości, jak wiarygodność, transparentność oraz odpowiedzialność wobec środowiska. Stąd jesteśmy dumni, że nasza działalność została doceniona już po raz drugi w rankingu Gazele Biznesu – mówi Grzegorz Skrzypczak, Prezes Zarządu ElektroEko S.A. – We współpracy z naszymi klientami oraz z gminami prowadzimy największy w Polsce autorski program, łączący zbieranie zużytego sprzętu z edukacją ekologiczną. Dzięki efektywności tego projektu już udało nam uzbierać ponad milion ton elektrośmieci. A to blisko połowa sprzętu zebranego dotychczas na rynku – dodaje.

Jesteśmy największą organizacją odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) w Polsce działającą na zasadach non-profit. Oznacza to, że wszelkie środki finansowe przeznaczane są na realizację przejętych od naszych klientów zobowiązań, a także prowadzenie kampanii edukacyjnych i tworzenie systemu zbierania ZSEE, by zagwarantować wykonanie rosnących obowiązków ustawowych. Nasza organizacja jest także organizacją odzysku bezpośrednio kontrolowaną przez Wprowadzających, a więc tych, którzy przeznaczają swoje środki na skuteczną, systemową i wiarygodną zbiórkę zużytego sprzętu.

– System kontroli stosowany w ElektroEko pozwala na transparentność, prawidłowość procesów i raportowania oraz bezpieczeństwo biznesowe, poprzez bezpośrednie uczestnictwo przedstawicieli Wprowadzających w Radzie Nadzorczej. Taki wysoki standard usług umożliwia współpraca ze sprawdzonymi i wiodącymi zakładami przetwarzania ZSEE na terenie całego kraju – zaznacza Grzegorz Skrzypczak.

Akcjonariuszami spółki są: APPLiA Polska, Związek Cyfrowa Polska, Signify Poland, Tungsram Operations i Ledvance.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Grzegorzem Skrzypczakiem, Prezesem Zarządu ElektroEko S.A